Filmować, a nie kamerować!

Jak filmować? Co robić, żeby filmy były lepsze? W końcu: czego nie robić, żeby efekt nie przypominał działalności średnio rozgarniętego 4 letniego dziecka z telefonem unurzanym w kaszce? Dobra, padały pytania o podróże, padały pytania o zdjęcia, padły pytania o filmowanie. Jako, że głęboko siedzę w temacie od paru lat dam Wam do ręki poradnik w którym opisuję co sam się nauczyłem ostatnio. Zapraszam!

Triki i tipsy w filmowaniu

No cóż... triki przydatne przy filmowaniu, czyli wszystko co nie wpadło do poprzednich działów, ale na co wpadłem przy ich pisaniu, lub coś o co kiedyś spowodowało, że miałem ochotę zjeść klawiaturę i zagryźć kablem od myszki.

Opowieść w filmie

O tym dlaczego to jak buduje się historię w filmie ma znaczenie i to spore i o rzeczach, które znacie z podstawówki, ale pewnie nie pamiętacie. Oraz o tym dlaczego wszystko w uniwersum ma swój cel. To znaczy sceny powinny mieć swój cel.

Sprzęt do filmowania

O tym co ma znaczenie, a co nie przy nagrywaniu filmów. I o sprzęcie do filmowania i czemu nagrywanie telefonem nie jest najgłupszą rzeczą pod słońcem. I o kablach, bo wszyscy lubią o nich słuchać.

Postawowe techniki filmowania

Parę prostych trików, które spowodują, że Wasze filmy będą lepsze. No, bądźmy szczerzy: lepiej zrobione! Oraz o tym dlaczego krótkość to cecha dobra w niektórych przypadkach oraz o tym jak działa zasada 50/50.

Podstawowa wiedza o filmowaniu

Podstawowe informacje o filmowaniu. Migawka, ISO, klatkaż, timelapse i slow motion, czyli wszystkie rzeczy o których ludzie powinni wiedzieć jeśli chcą filmować. Na serio.

Mini poradnik podróżnika motocyklowego

Mini poradnik w którym opowiem trochę o tym co zabrać, a czego nie, o planowaniu i o tym dlaczego przy każdej czynności (organizowaniu tripu też) trzeba przede wszystkim MYŚLEĆ

Bezpieczeństwo w podróży (6 tricków)

Krótki poradnik o tym co robić, żeby być bezpiecznym w podróży. Podstawowe tricki, których nauczyłem się na własnej skórze.

Jaki motocykl wybrać? [Dla mocno początkujących]

Z przymrużeniem oka o tym jakie są typy motocykli i jaki wybrać na początek. Wszystko bardzo subiektywnie. Czy "szejseta" starczy? Czy życie zaczyna się od litra?