Sylwester na Bali

Tarasy ryżowe na Bali

Tarasy ryżowe na Bali to temat, których przerabia chyba każdy turysta. Oprócz świątyń, plaż i kurortów to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc tej wyspy. Które warto wybrać?

Gili Asahan – moje miejsce ucieczki

Gili Asahan to miniaturowy raj u wybrzeża Lomboku na który (jeszcze) trafia niewielu turystów. Cisza, spokój, morze i żółwie czyli jak osiągnąć ZEN tak blisko super turystycznego Bali.

Bali – co warto, a co nie do końca

Z pełną premedytacją spędziliśmy na Bali 3 kolejne tygodnie. Mieszkaliśmy w hipstersko-surferskim Canggu i w yoginsko-natchnionym Ubud, ale tez zrobiliśmy ponad 600 km po wyspie na skuterze. Dzięki temu mam wrażenie, ze możemy mniej-więcej opisać co nam się podobało, a co nas wkurzało na tej super popularnej Indonezyjskiej wyspie.

Karton mędrzec

O tym, że ocenianie po okładce jest be. Oraz jak rozpoznać na pierwszy rzut oka, że może chodzić o narkotyki, albo bombę. A potem zorientować się, że wcale nie o to chodzi bazując na stereotypach. Stereotypy też są be- tak na marginesie.

Tajskie krewetki prosto z marketu

Dlaczego Tajskie krewetki są super oraz o Paniach na targu, które jednym okiem są w stanie ocenić pojemność jedzeniową człowieka

Codzienność w Azji południowo-wschodniej

Codzienność w Azji to ciężki kawałek chleba. Trzeba dawać sobie radę na przykład z zakupami w Tesco. Nie ma łatwo. Walka o przetrwanie.

Jedzenie w Tajlandii

O tym jak wygląda nasze jedzenie w Tajlandii i czy Happy Meal może być wyżywieniem dla rodziny. Oraz o tym co czuje sie po trzeciej dokładce pierogów.

Postcard: Angkor

O tym dlaczego warto wrócić do Angkor i dlaczego, mimo, że byłem tam już dwa razy wrócę pewnie jeszcze.

Postcard: Phuket Town

Przedstawiam Wam za jednym zamachem samo miasto Phuket i cytat który podsumowuje moje odczucia na temat ciągłego zmieniania miejsca zamieszkania.